0

Saúdský princ vyzval k občanské neposlušnosti proti monarchii

Vidělo: 1339 lidí

Saúdský princ Chalil bin Farhan al-Saud vyzval saúdský lid, aby povstal proti diktátu královské rodiny. Údajná vražda novináře Džamála Chášakdžího v Istanbulu vyvolala kritické hlasy proti královské rodině.

Turecké úřady jsou si jisty, že zmizelý saúdský novinář Džamál Chášakdží byl zavražděn. Přítel žurnalisty věří, že byl rozřezán. Džamál Chášakdží minulý týden vstoupil na konzulát Saúdské Arábie v Istanbulu. Chtěl si vyzvednout dokumenty pro svoji svatbu. Jeho snoubenka, která čekala před budovou, ho už nikdy poté neviděla. Žurnalista kritizoval saúdskou roli ve válce v Jemenu. Zmizení žurnalisty vede ke stále hlasitějším vyjádřením proti vedení země.

Saúdský princ Chalid bin Farhan al-Saud vyzval z německého exilu lidi ve své vlasti k občanské neposlušnosti. Ve své zprávě na Twitteru řekl, aby se lidé postavili vedení Saúdské Arábie:

„Jestliže se potvrdí vražda Džamála Chášakdžího, vyzývám lidi všech tříd Saúdské Arábie, aby kooperovali v rámci zákona a díky občanské neposlušnosti změnili politický systém."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.