0

U Sliače se zřítil stíhací letoun slovenské armády. Na místo míří ministr

Vidělo: 1321 lidí

Mezi Sliačem a Kováčovou se dnes přibližně v 14:15 zřítilo vojenské letadlo L-39. Informovalo o tom slovenské ministerstvo obrany. Na místo míří i slovenský ministr obrany Peter Gajdoš.

Na palubě zříceného vojenského letadla byli dva piloti, kteří se podle slovenského generálního štábu stihli katapultovat a přežili.

„Předtím než letadlo havarovalo, bylo vidět dva padáky. Oba piloti se zachránili. Letadlo bylo namířené do neobydlené oblasti," uvedl ministr obrany Peter Gajdoš a dodal, že byla zahájena letecká pátrací záchranná operace a na místo vyrazila i komise odboru státní správy na řešení takových událostí.

Letadlo L-39 je podzvukové cvičné letadlo, které bylo vyvinuto v 60. leteých. Může být využito i jako lehké bojové letadlo.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.