0

Během startu rakety Sojuz MS-10 k ISS došlo k poruše nosné rakety. Posádka přistála

Vidělo: 1228 lidí

Dnes v 10 hodin 40 minut a 15 sekund z Bajkonuru odstartoval Sojuz MS-10, na jehož palubě byl astronaut NASA Nick Hague a kosmonaut Roskosmosu Alexej Ovčinin. Chvíli po startu lodě došlo k poruše nosné rakety. K havárii došlo po oddělení prvního stupně, kdy už pracoval druhý stupeň. Posádka již přistála v Kazachstánu.

Během startu Sojuzu MS-10 s novou posádkou ISS došlo k havárii nosné rakety, oznámil komentátor přenosu, který běžel na webu Roskosmosu.

K havárii Sojuzu podle zdroje došlo po oddělení prvního stupně, kdy už pracoval druhý stupeň.

Podle zdroje Sputniku, který je se situací obeznámen, posádka přistane na Zemi, pravděpodobně v Kazachstánu. Nyní zažívají přetížení 6G. Přitom při startu kosmonauti zažívají přetížení 1-7G.

Posádka Sojuzu MS-10 již úspěšně přistála v Kazachstánu a je ve spojení s Bajkonurem. Na místo přistání vyjely záchranné služby.

Generální ředitel kosmické agentury Roskosmos na svém Twitteru oznámil, že posádka přistála a oba kosmonauti jsou v pořádku.

Na palubě Sojuzu MS-10 byli členové mise ISS-57/58 ruský kosmonaut Alexej Ovčinin a americký astronaut Nick Hague.

Přenos byl ukončen několik minut po startu.

Aby byl oslaben vliv vysokého zrychlení, jsou kosmonauti do kosmické lodě umístěny tak, aby přetížení bylo namířeno na horizontální osu. Taková poloha zajišťuje efektivní zásobování krví mozku kosmonauta při přetížení do 10G, krátkodobě při přetížení až 25G. Podle statistiky kosmonauti jen málokdy zažívají přetížení vyšší než 4G.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.