0

Prezidenti V4: Evropská unie je projektem budoucnosti

Vidělo: 1351 lidí

Prezidenti zemí Visegrádské čtyřky se shodli na tom, že Evropská unie je skvělým projektem budoucnosti, jenž je potřeba rozvíjet. To prohlásil slovenský prezident Andrej Kiska během dvoudenního summitu zemí V4, informují s odkazem na ČTK Parlamentní listy.

„Důležité je, abychom my, země Visegrádské čtyřky, vždy vysílaly jasný pozitivní signál (o EU), a abychom nedovolily nárůst hlasů o dělení na starou a novou Evropu," cituje portál slova slovenského prezidenta Kisky.

Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček prohlásil, že Miloš Zeman na jednání vyzval země Visegrádské čtyřky k jednotě, aby bylo možné prosazovat své zájmy v rámci EU. Český prezident také podle slov svého mluvčího prohlásil, že díky snahám V4 nejsou zemím vnucováni migranti.

Portál také upozorňuje na to, že některé země V4 čelí kritice ze strany Evropské unie — Polsko za porušování pravidel právního státu a Maďarsko za údajné vážné ohrožování unijních hodnost.

Na jednání se zástupci zemí dotkli také protiruských sankcí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.