0

EU chystá nové sankce proti Rusku, prohlásili na britském MZV

Vidělo: 1326 lidí

Hlavy MZV zemí EU se chystají schválit na jednáních v Lucemburku 15. října sankce kvůli použití chemických zbraní, uvádí se v tiskové zprávě britského ministerstva zahraničí.

Tento úřad sdělil, že ministři zahraničí schválí 15. října v Lucemburku „sankční režim navržený Velkou Británií a Francií po útocích v Sýrii a Salisbury".

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt naplánoval před zahájením jednání schůzku s kolegy z Polska, Česka, Maďarska, Slovenska, Slovinska, Bulharska, Chorvatska a Rumunska, kterým hodlá poděkovat za „podporu a odhodlání v rámci globálního úsilí na zastavení použití chemických zbraní".

„Dlouhá léta existovalo mezinárodní tabu na použití chemických zbraní, dnes je po Sýrii a Salisbury v ohrožení. Dnes potřebujeme znovu nakreslit červenou čáru, což znamená, že každý, kdo použije tuto hrůzostrašnou zbraň, za to bude muset draze zaplatit. Tyto nové sankce jsou životně důležité, ale není to konec dějin," uvádí se v Huntově prohlášení.

Britský ministr má také podle očekávání promluvit o nutnosti urychlení projednání sankcí v souvislosti s kybernetickými útoky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.