0

Trump obvinil USA z hlouposti kvůli důvěře vůči EU

Vidělo: 1331 lidí

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že se žádný ze spojenců Washingtonu nechová tolik nepřátelsky vůči USA jako Evropská unie. Řekl to v rozhovoru pro televizi CBS.

„Kdo je to spojenec? Máme výborné vztahy s mnohými. Ale nikdo se vůči nám nechová natolik špatně, jako to dělá Evropská unie. EU byla založena proto, aby nás využila v obchodní sféře, právě to učinili," řekl.

Moderátorka poznamenala, že tento výrok zní nepřátelsky.

„Víte, co je nepřátelství? To je to, jak se chovají vůči nám. My nejsme nepřátelští… Právě my jsme byli dlouhá léta v situaci hloupé země," odpověděl Trump.

USA zavedly v březnu dovozní clo na evropskou ocel a hliník a odůvodnily to zájmy národní bezpečnosti. Brusel na to reagoval dodatečnými poplatky na import celé řady amerických výrobků.

V květnu Trump oznámil vystoupení USA z íránské jaderné dohody a obnovení všech sankcí proti této zemi. V EU slíbili, že budou blokovat platnost sankcí kvůli ochraně evropských společností.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.