0

Německý historik napsal o dvojím metru Merkelové

Vidělo: 1389 lidí

Německá vláda v čele s Angelou Merkelovou se se v zahraniční politice drží zásady dvojího metru, v průběhu mnoha let podporuje teroristy v Sýrii. Napsal o tom ve svém článku pro Die Berliner Zeitung německý historik Götz Aly.

Zatímco se syrská armáda pokouší skoncovat s teroristy IS*, Berlín prohlašuje, že všechno, co dělá Asad, je zlo. Když ale teroristé unášejí 150 syrských rodin, většinou ženy a děti, nemůže na to mluvčí Merkelové Steffen Seibert říci nic a prostě mlčí, podotýká historik.

Kromě toho, když je řeč o údajných zločinech ruských tajných služeb v Evropě, reaguje Berlín okamžitě a velmi tvrdě a uvažuje o sankcích. Když se ale podezírá Saúdská Arábie z kruté vraždy kritika saúdského režimu, novináře The Washington Post Džamála Chášakdžiho, nikdo v německé vládě nepřišel s návrhem uvalení sankcí na Rijád, diví se Aly.

„Když jde o Saúdskou Arábii, řídí se vláda jen ekonomickými zájmy," píše historik v článku pro Die Berliner Zeitung.

V případě Sýrie ale odmítá německá kancléřka uznat, že svou zločinnou lehkomyslností jenom podporuje v průběhu mnoha let terorismus.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.