0

V Evropské unii okomentovali možné vystoupení USA z INF

Vidělo: 1389 lidí

Evropská unie očekává, že se USA zamyslí nad následky možného vystoupení ze smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu pro vlastní bezpečnost a bezpečnost svých spojenců, nový závod ve zbrojení způsobí ještě větší nestabilitu, oznámila v pondělí evropská diplomatická služba.

„Stejně jako očekáváme, že Rusko věcně a jasně odpoví na vážné obavy ohledně dodržování smlouvy INF, také očekáváme, že USA se zamyslí nad následky možného vystoupení z INF pro svoji bezpečnost a bezpečnost svých spojenců a celého světa," uvádí se v pondělním prohlášení.

„Svět nepotřebuje nový závod ve zbrojení, který by nikomu nepřinesl žádný užitek, naopak by přinesl ještě větší nestabilitu," uvádí se.

Americký prezident Donald Trump dříve sdělil, že USA nehodlají dodržovat smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, když ji Moskva porušuje, a vystoupí z ní. V komentáři k odstoupení od smlouvy INF prezident USA rovněž prohlásil, že Washington hodlá rozvíjet zbraně. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov sdělil Sputniku, že RF čeká na jasné vysvětlení dalších kroků USA ohledně INF od asistenta prezidenta USA pro národní bezpečnost Johna Boltona, který přiletěl v neděli do Moskvy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.