0

Expertka předpověděla, zda se cena ropy změní kvůli sankcím USA proti Íránu

Vidělo: 1436 lidí

Cena ropy kvůli americkým sankcím proti Íránu, které mají vstoupit v platnost 5. listopadu, nestoupne více než na 77 dolarů za barel, míní expertka Gruševeková.

Expertka sdělila, že se od května 2018 snížil vývoz íránské ropy podle různých dat o 800 tisíc barelů denně. Íránskou ropu již nekupuje Korea a Japonsko a také rafinerie patřící indické společnosti Reliance. Evropští spotřebitelé se také postupně vzdávají íránského importu, připomněla Gruševenková.

„Snížení dodávek z Íránu může tedy překročit hranici jednoho milionu barelů denně. Není to až tak moc pro světový trh, ale Írán dodával ropu často se slevou. Situaci rovněž zhoršují přestávky v dodávkách z Libye a Nigérie, a také značný pokles těžby ve Venezuele, všechny tyto faktory zhoršují situaci a již nyní vidíme, že na začátku měsíce začaly ceny ropy růst," řekla expertka.

„Vzhledem k dlouhému víkendu může cena ropy činit maximálně 77 dolarů za barel," dodala Gruševeková.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.