0

Írán bude nadále obchodovat s ropou, a to i navzdory americkým sankcím

Vidělo: 1936 lidí

Írán bude i nadále prodávat ropu, abychom prolomil sankce. Uvedl to prezident Íránské islámské republiky Hasan Rúhání, informuje agentura Reuters.

„Spojené státy chtějí snížit prodej íránské ropy na nulu… Ale my ji budeme dále prodávat, abychom prolomili sankce," cituje slova prezidenta agentura Reuters.

Íránský duchovní vůdce ajatolláh Ali Chameneí uvedl, že americké sankce umožnily Íránu zajistit soběstačnost ekonomiky. Takové prohlášení učinil v souvislosti s omezeními, která uvalil na Írán Washington.

Chameneí vystoupil na setkání, které bylo věnováno výročí zadržení amerických rukojmí v Íránu během islámské revoluce v roce 1979. Tehdy Washington ukončil vztahy s Teheránem a uložil omezující opatření. Zavedení nových omezení ze strany Spojených států se shodovalo s výročím této epizody revoluce.

„Je důležité si uvědomit, že v této konfrontaci, která trvá již 40 let, vyhrál Írán a Spojené státy prohrály. Účelem amerických sankcí je paralyzovat a omezit íránské hospodářství, ale ve skutečnosti tyto sankce tlačí zemi k soběstačnosti," cituje slova vůdce televizní kanál Press TV.

Podle Chameneího se sankce Washingtonu snaží získat nadvládu nad Íránem, která byla pod vládou loajálního amerického režimu šachu Persie.

Dne 5. listopadu vstoupil v platnost balíček amerických sankcí proti Íránu. Washington mimo jiné vyzval všechny zákazníky k tomu, aby přestali kupovat íránskou ropu.

Dne 8. května americký prezident Donald Trump oznámil své rozhodnutí odstoupit od Společného komplexního akčního plánu (JCPOA). Kromě toho Washington obnovil sankce proti Teheránu, které byly zrušeny po podepsání jaderné dohody.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.