0

Americké sankce proti Íránu vstoupily v platnost

Vidělo: 1936 lidí

Washington obnovil platnost sankcí proti Teheránu, které existovaly již před podepsáním Společného všeobsáhlého akčního plánu pro íránský jaderný program. Tyto sankce se dotknou především vývozu ropy.

Americký prezident Donald Trump v pátek prohlásil, že tyto sankce jsou nejtvrdší z těch, které kdy Washington proti Teheránu zavedl. Podle jeho slov již mají ničivý dopad na íránskou ekonomiku. Národní měna se totiž za rok znehodnotila o 70 %, inflace činila v říjnu 37 % a v ekonomice začíná období recese.

Íránská vláda na nové sankce reagovala důrazně. Prezident země Hasan Rúhání prohlásil, že Írán bude i nadále prodávat ropu a donutí Washington, aby svého kroku litoval. Nejvyšší duchovní vůdce Íránu Ájatolláh Sajjid Alí Chameneí pak poznamenal, že Spojené státy chtěly s pomocí sankcí paralyzovat ekonomický růst v Íránu, ale pouze posílily jeho samostatnost.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.