0

Trump uvalil vinu za válku v Jugoslávii na Pobaltí

Vidělo: 1396 lidí

Co má společného Estonsko s válkou v Jugoslávii? Lídr Bílého domu Donald Trump má, jak se zdá, odpověď i na tuto otázku, píše The Huffington Post.

„Svět je často pobouřen lží z úst prezidenta USA Donalda Trumpa. Občas ale jde o prachobyčejnou nevzdělanost. Mnozí bývalí a nynější vládní úředníci nejednou prozradili, že Trump nenávidí jakékoli instrukce od svých zaměstnanců," píše autor článku.

V dubnu letošního roku udělal šéf Bílého domu hrubou chybu na mezinárodní scéně. Během schůzky ve Washingtonu uvalil odpovědnost za válku v Jugoslávii na prezidenty Estonska, Lotyšska a Litvy, praví se v článku The Huffington Post.

Přitom, pokračuje autor, si prezident USA uvědomil skutečnost, že má před sebou zástupce pobaltských, a nikoli balkánských států, až po jistém čase. Požádal prý prezidenty Estonska, Litvy a Lotyšska, aby více investovali do NATO a zlepšili vztahy s Ruskem, tvrdí novinář The Huffington Post.

„A to přitom, že Estonsko začalo nedávno vydávat na obranu víc než dvě požadovaná procenta HDP, především ze strachu před agresivní politikou Vladimira Putina. Ruského vpádu se bojí také v Litvě," zdůraznil autor příspěvku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.