0

Severní Korea začala odpalovat strážní místa na hranicích

Severní Korea zničila deset opevněných míst v demilitarizované zóně na hranici s Jižní Koreou.

„Severní strana provedla dnes v 15:00 místního času odpálení deseti míst. Poslední místo bylo zanecháno pro turistické účely," uvedla agentura ve svém prohlášení. Taková opatření byla přijata kvůli snížení napětí na hranici.

Podle dohody musí být zničeno celkem 20 strážních věží, 10 na každé straně. Zároveň zůstane na svých místech přibližně 200 míst, přibližně 50 jihokorejských a 150 severokorejských.

Koncem října bylo oznámeno, že Severní a Jižní Korea odminovaly jednotnou bezpečnostní zónu na hranici, kterou 42. prezident Bill Clinton nazval „nejhorším místem na planetě". Byla z ní vyvezena veškerá munice a všechny zbraně.

Smlouva o odminování byla uzavřena během mezikorejského summitu, který se konal od 18. do 20. září v Pchjongjangu. Bylo rovněž rozhodnuto propojit železniční sítí oba státy.

Kromě toho severokorejský vůdce Kim Čong-un a jeho korejský protějšek Mun Če-in odsouhlasili demontáž vojenského výcvikového prostoru pro testování raket v provincii Tonchan a zpracovatelského závodu v Yongbyonu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.