0

OPEC připravuje kompromisní plán snížení těžby ropy

Vidělo: 1301 lidí

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) uvažuje o návrhu dohody, která umožní zabránit prudkému růstu cen ropy a zároveň snížit objemy těžby pro dosažení rovnováhy na trhu.

Píše o tom portál kommersant. s odvoláním na zdroj WSJ. Podle WSL může OPEC nahlásit návrat k cílovým hodnotám těžby stanoveným v roce 2016.

Portál uvádí, že mluvčí OPEC informoval o „diskrétnějším" snížení těžby. Podle jeho slov tato dohoda vyhoví nejen plánům USA směřujícím k zabránění růstu cen pohonných hmot, ale také umožní vyhnout se konfrontaci s Ruskem, které neusiluje o další snížení cen.

WSJ uvedl, že Rijád byl připraven snížit těžbu ropy na 31,5 milionu barelů denně, ale obává se, že by to mohlo vést ke konfliktu s Washingtonem.

„Potřebují ho (Donalda Trumpa — pozn. redakce) a chtějí, aby zůstal na druhém funkční období," řekl novinářům hlavní poradce pro ropu Saúdské Arábie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.