0

Čína odmítla manipulace se státním dluhem USA

Vidělo: 1332 lidí

Čínská lidová republika nepoužije jako zbraň v obchodní válce dlužní závazky USA, prohlásil agentuře Reuters velvyslanec ČLR ve Washingtonu Cui Tiankai.

Podle jeho slov to může mít nepředvídatelné následky pro světovou ekonomiku. „Nechceme způsobit jakousi finanční nestabilitu na světových trzích. To je velmi nebezpečné, připomíná to hru s ohněm," řekl.

Cui Tiankai poznamenal, že na příkladu státního dluhu USA, který patří Číně, je vidět, jak úzce jsou navzájem spojeny ekonomiky obou zemí. Přerušovat tyto vztahy je těžké a nebezpečné.

Čína je největším zahraničním vlastníkem státního dluhu USA. Podle informací z 31. září jí patřily americké dluhopisy v částce 1,15 trilionu dolarů, o rok dříve tato částka činila 1,19 trilionu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.