0

Katar vystupuje z OPEC

Vidělo: 1223 lidí

Dauhá prohlásilo, že vystupuje z Organizace zemí vyvážejících ropu. Toto rozhodnutí zveřejnil katarský ministr energetiky Saad bin Sherida al-Kaabi.

„Katar přijal rozhodnutí o vystoupení z OPEC od 1. ledna 2019 a v pondělí o tom hodlá informovat organizaci," upřesnil ministr.

Dodal, že se země chce soustředit na těžbu plynu a výrobu zkapalněného zemního plynu.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) je mezinárodní mezivládní sdružení založené státy těžícími ropu za účelem kontroly kvót na těžbu této suroviny. Členy OPEC jsou Alžírsko, Angola, Venezuela, Gabon, Írán, Irák, Kongo, Kuvajt, Katar, SAE, Nigérie, Saúdská Arábie, Rovníková Guinea a Ekvádor. Členové organizace kontrolují asi dvě třetiny světových zásob ropy, připadá na ně na 45 % celé světové těžby a polovina exportu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.