0

Německá společnost i přes zákaz Rijádu dodává zbraně

Vidělo: 1226 lidí

Německá firma Rheinmetall nadále dodává munici Saudské Arábii, nebrání jí v tom ani Německem zavedený zákaz na dodávky zbraní, který byl zaveden do vyšetření smrti saudského novináře. V úterý o tom informoval časopis Stern s odkazem na vlastní vyšetřování, které provedl společně s televizní stanicí ARD.

Dříve německá kancléřka Angela Merkelová oznámila, že Německo přerušuje dodávky zbraní do Saúdské Arábie, dokud nebude vražda saúdského novináře Džamála Chášukdžího zcela vyšetřena. V této souvislosti kancléřka uvedla, že dodávky zbraní do Saúdské Arábie neprobíhají.

Podle údajů portálu dodávky munice pokračují přes dceřiné společnosti v Itálii a Jihoafrické republice.

Nedávné pozastavení německého exportu se nedotklo těchto dodávek, cituje portál člena vedení společnosti Rheinmetall Helmuta Mercha.

Odpovídající prohlášení podle protokolu udělal v polovině listopadu během telefonní konference s bankovními analytiky. Podle něj roční cena dodávek munice činí přes 100 milionů eur.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.