0

Šéfka MMF promluvila o „černém scénáři“ pro Londýn po brexitu

Vidělo: 1278 lidí

Generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová varovala, že se v britské ekonomice může realizovat „černý scénář“, vystoupí-li země z EU bez uzavření dohody.

Podle jejích slov po zhodnocení ekonomické situace v zemi předložil MMF Londýnu tři scénáře vývoje událostí, mj. základní (k němuž se přiklání většina expertů) a „černý", jehož příznaky jsou vidět už nyní.

„Ten (černý scénář) byl velmi jasným vysvětlením toho, jaké následky by mohlo mít neuzavření dohody o brexitu," dodala Lagardeová.

Jak podotkla generální ředitelka MMF, vyšlo najevo, že v důsledku brexitu dojde k větším ztrátám, než se kdykoli dříve předpokládalo.

Velká Británie vystoupí z EU 29. března 2019. Přechodné období, které se plánuje vyhlásit ve vztazích mezi EU a Británií v případě dosažení dohody o podmínkách brexitu, má trvat 21 měsíců — až do začátku roku 2021.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.