0

Trump oznámil vítězství nad IS. Americká vojska opustí Sýrii

Americký prezident Donald Trump oznámil vítězství nad teroristickou organizací Islámský stát (zakázaná v Rusku). Tuto informaci zveřejnil na svém Twitteru. Americká vojska mohou opustit Sýrii, píšou média.

„Zvítězili jsme nad IS v Sýrii, což byl jediný důvod, proč jsme tam za vlády Trumpa byli," napsal na své stránce na Twitteru.

Agentura Bloomberg s odvoláním na své zdroje informovala, že Trump nařídil úplné stažení vojsk ze Syrské arabské republiky.

Noviny The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje dříve oznámily, že se Ozbrojené síly USA chystají úplně opustit severovýchod země. Podle CNN, která se odvolává na zdroje na vojenském rezortu, Donald Trump toto rozhodnutí přijal. CNN také uvádí, že se v Sýrii v danou chvíli nachází dva tisíce amerických vojáků.

V reakci na to zástupce Izraele v OSN, Danny Dannon, na briefingu prohlásil, že Izrael bude pokračovat v boji proti íránským vojákům, i kdyby se Američané stáhli.

„Máme své obavy kvůli Sýrii a kvůli přítomnosti íránských vojsk v Sýrii. Uděláme všechno, abychom ochránili náš lid, a to bez ohledu na americká vojska, ruská vojska nebo nějaké další národy. Budeme pokračovat v naší politice, která se zakládá na tom, abychom nedovolovali Íráncům budovat základny vedle našich hranic," řekl Dannon novinářům.

Bílý dům oznámil, že vítězství nad IS v Sýrii neznamená, že koalice přestane existovat či přeruší svou práci. Také prohlásil, že přechází k nové fázi kampaně v Sýrii, pokud jde o stažení vojsk. Washington také uvedl, že USA i spojenci jsou připraveni znovu chránit americké zájmy, pokud to bude potřeba.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.