0

USA dodavatelům Severního proudu 2 vyhrožují sankcemi

Vidělo: 1295 lidí

Americké úřady pohrozily, že uvalí sankce na dvě evropské stavební společnosti, které se zabývají pokládkou potrubí plynovodu Severní proud 2, oznámily německé noviny Das Handelsblatt s odvoláním na zdroje ve Spolkovém sněmu.

Podle informací novin návrh sankcí vypracovává Ministerstvo zahraničí USA. A současně americký velvyslanec v Berlíně Richard Grenell aktivně kritizuje Severní proud 2 a podotýká, že společnosti, které se účastní jeho výstavby, jsou ohroženy, protože sankce jsou možné.

Zdroje novin ve vládě podotýkají, že americké sankce budou zaměřeny v první řadě na vysoce specializované stavební společnosti — švýcarskou Allseas a italskou Saipem, které se zabývají pokládkou potrubí Severního proudu 2.

Podíl Allseas činí 90 % celé výstavby, italská Saipem svou část prací už splnila, podotýkají noviny.

Das Handelsblatt konstatuje, že v Berlíně jsou velmi znepokojeni neustálými pokusy Washingtonu zastavit výstavbu plynovodu, němečtí politici se snaží americké úřady přivést k rozumu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.