0

Vůdce německých demokratů vyzval Merkelovou, aby odstoupila „radši dnes než zítra“

Vidělo: 1334 lidí

Předseda německé Svobodné demokratické strany Christian Lindner nepřímo požádal o neprodlenou demisi Angely Merkelové, uvádí se na portálu německé televize N-TV. Podle politika potřebuje země obnovu, proto má Merkelová odstoupit z postu kancléřky, a to „raději dnes než zítra.“

Zároveň prohlásil, že jeho strana je připravena zapojit se do vládní sestavy bez nových voleb.

„Co je správné pro hlavu strany Unie je zahájení nové kapitoly, nemůže to nebýt správné také pro hlavu státu, přičemž raději dnes než zítra," poznamenal Lindner na tradiční schůzce liberálů v Stuttgartské opeře.

Podle hlavy německých svobodných demokratů je jeho strana kdykoli připravena „chopit se odpovědnosti za tuto zemi" spolu s těmi, kdo jí udělají „čestný návrh na obnovu".

Lindner ve svém projevu zdůraznil, že respektuje Friedricha Merze, který patřil k uchazečům o post předsedy CDU po Merkelové, avšak jeho program byl zaměřen na bohatší část střední třídy. Svobodná demokratická strana, naopak, přihlíží k zájmům důchodců a lidí s malými příjmy, včetně těch, kdo berou sociální dávky.

Tvrzení, že nová předsedkyně CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová je mini Merkelová, nazval Lindner přehnaným výrokem. Podle jeho názoru má nová hlava křesťanských demokratů „zjevně vlastní profil," v ekonomice a politice sází na stát a z veřejně politického hlediska nejedná „konzervativně, ale reakčně". Pro Lindnerovu stranu je princip liberality základem nejen ekonomiky, ale také sociální politiky.
Vůdce německých svobodných demokratů také slíbil, že se jeho strana nadále bude věnovat otázkám stejných mezd pro ženy a muže, rozšíření migračního práva, problémům klimatu a ochrany životního prostředí a přípravám na květnové evropské volby.

Z Lindnerova hlediska má Německo jenom dvě skutečně proevropské strany: Svobodná demokratická strana a Zelení. Přitom poznamenal, že usilují-li Zelení o „Evropu a rovnostářství", pak jeho vlastní strana hájí „svobodu a mnohotvárnost".скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.