0

Britský ministr byznysu varuje před „tvrdým“ Brexitem

Vidělo: 1286 lidí

Britský ministr byznysu Greg Clark ve čtvrtek prohlásil, že jestliže bude Brexit realizován podle „tvrdého“ scénáře bez dohody s EU, bude to mít katastrofální následky pro Velkou Británii.

„(Odchod bez dohody s EU — red.) by byl katastrofální situací, v níž by se obchodní podmínky s našimi nejbližšími partnery nacházely v primitivním stavu," řekl Greg Clark v pořadu rozhlasové stanice BBC.

„Podle mého názoru se musíme nyní spojit, musíme jednat, abychom se vyhnuli výstupu z EU bez dohody," řekl.

Kromě toho britský ministr vyzval členy parlamentu, aby „dali stranou neshody". „Musíme se chovat tak, aby naše postavení na mezinárodní scéně bylo stejně jako vždy pragmatické a perspektivní," dodal Clark.

Ve středu členové dolní sněmovny Spojeného království zahájili pětidenní debaty o dohodě ohledně Brexitu. Jestliže debaty proběhnou podle plánu, budou ukončeny 15. ledna vystoupením premiérky Theresy Mayové a hlasováním.

Před minulým datem hlasování, 11. prosincem 2018, celá řada členů Konzervativní strany prohlásila, že nesouhlasí s plánem Theresy Mayové ohledně Brexitu, a od té doby se toho moc nezměnilo, uvádí BBC.

10. prosince Theresa Mayová prohlásila, že se rozhodla odložit na pozdější dobu plánované na prosinec hlasování o dohodě ohledně Brexitu. Rozhodla se tak vzhledem k tomu, že většina poslanců není ochotna podpořit dohodu v její současné podobě, přičemž největší počet námitek vyvolává „pojistný" plán ohledně hranice s Irskem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.