0

Prezidentské volby na Slovensku proběhnou 16. března

Vidělo: 1256 lidí

Portál aktuality.sk informoval o tom, že se prezidentské volby na Slovensku uskuteční dne 16. března. Tento termín oznámil Andrej Danko (SNS), předseda Národní rady (NR).

Rozhodnutí Danka bylo zveřejněno na internetových stránkách parlamentu. Pokud nebude prezident vybrán v prvním kole, proběhne i kolo druhé. To by se podle informací mělo uskutečnit 30. března 2019.

Z rozhodnutí také vyplývá, že lhůta pro utvoření volebních okrsků a určení volebních místností uplyne dne 30. ledna 2019. Na utvoření okresních a okrskových volebních komisí je čas do 11. února, přičemž lhůta pro jejich první zasedání vyprší dne 21. února 2019.

Boje o prezidentské křeslo se chce zúčastnit více než deset zájemců. Svou kandidaturu ve volbách ohlásili například Béla Bugár (Most-Híd), Robert Mistrík (s podporou SaS a Spolu), Juraj Zábojník (bezpečnostní analytik), Eduard Chmelár (politický analytik), Zuzana Čaputová (Progresivní Slovensko), Milan Krajniak (Jsme rodina), Oskar Fegyveres (svědek únosu prezidentova syna Kováče ml.), Marian Kotleba (ĽSNS), František Mikloško (expolitik KDH), Róbert Švec (Slovenské hnutí obrody), Bohumila Tauchmannová, Štefan Harabin (soudce Nejvyššího soudu SR) či dramaturgyně a ředitelka módní televize Gabriela Drobová.

Prezidentští uchazeči mohou kandidovat, pokud splní zákonné podmínky. Prezidentem může být dle zákona každý občan SR s trvalým pobytem na Slovensku, který má v den volby alespoň 40 let. Kandidáty navrhuje nejméně 15 poslanců Národní rady SR nebo občané, a to na základě petice podepsané nejméně 15 000 občany.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.