0

Přichází třetí světová válka? Britský Daily Express píše o konci světa

Vidělo: 1202 lidí

Britský bulvární deník Daily Express má na svých webových stránkách sekci nazvanou „Třetí světová válka“, ačkoli se témata zpráv liší, hlavní postavy obvykle zůstávají stejné – Rusko, Írán a Čína.

Několik dní poté, co USA a Rusko rozhodly o odstoupení od smlouvy INF, britský bulvární deník Daily Express zveřejnil článek o „nejbezpečnějším" místě, které by v případě jaderné války nebylo ovlivněno radiací. Ukazuje se, že v médiích je celá sekce, která je věnovaná hypotetické třetí světové válce.

Tato rubrika obsahuje prognózy o třetí světové válce a všechny zprávy o možných budoucích globálních konfliktech a téměř každý třetí nadpis naznačuje, že to nějak ovlivní Rusko, Írán, Čínu a Severní Koreu.

4. února bulvár zveřejnil 33 publikací v článcích o tématech, jako je závod ve zbrojení, politická krize ve Venezuele, odchod Ruska z INF v reakci na odchod Washingtonu, jaderné hrozby ze Severní Koreje a Íránu — všechny tyto události nevyhnutelně povedou k apokalypse.

Bez ohledu na to, jak se může surrealistická výstražná rubrika Daily Express „Třetí světová válka" zdát, není jediná. Existuje i další britský bulvár Daily Star. Nicméně jeho zprávy nejsou aktualizovány tak často.

Rubrika o apokalypse je již nějakou dobu v centru pozornosti a nemohla zůstat bez povšimnutí ani na sociálních sítích. Mnozí uživatelé stále přemýšlejí o tom, kdy od Daily Express obdrží důležité informace o třetí světové válce.

— Express je pečeť britského establishmentu. Téměř každý den mají článek o tom, že začíná třetí světová válka. To je nějaká spekulace strachu!

— Kdy začne třetí světová válka, jak nám Daily Express slibuje? Proč se těchto spekulací bojíš? Nikdo je nebere vážně.

Protože rubrika je aktualizována několikrát denně, někteří se již ztratili v počtu varování, zatímco jiní se snaží zůstat ostražití… No, jen pro případ…

— Daily Express má na své webové stránce rubriku „Třetí světová válka". Od minulého úterý již publikoval 28 článků k tomuto tématu. Hustý…

— Podle mých výpočtů @daily_express psal o „Třetí světové válce" na Twitteru minimálně 107krát v roce 2018. A dnes je 11. dubna.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.