0

USA informovaly o nebezpečí ve vesmíru ze strany Ruska

Vidělo: 1249 lidí

USA se domnívají, že ruské identifikační družice určené k diagnostice kosmických přístrojů mají dvojí vojensko-civilní určení, uvádí se ve zprávě americké vojenské rozvědky.

„Rusko nadále zkoumá a rozvíjí složité orbitální systémy, které mohou mít dvojí účel. Například identifikační a servisní družice se mohou přibližovat k jiným družicím s cílem jejich zkoumání a případně k opravě závad způsobujících jejich selhání. Tatáž technologie může být využita k přibližování k družici jiné země a k útoku na ni, což bude mít za následek její dočasné nebo trvalé poškození," uvádí se v referátu, který připravila Zpravodajská služba ministerstva obrany USA (DIA).

„V roce 2017 Rusko nasadilo družice, které jsou podle jeho popisu,identifikačními družicemi schopnými diagnostikovat technický stav ruské družice na nejbližší možnou vzdálenost‘. Chování této družice však neodpovídá orbitálním identifikačním účelům," uvádí americká vojenská rozvědka.

Uvádí se, že kosmická sféra je „velmi důležitá" pro vojenské doktríny RF a ČLR, obě země vyvinuly vesmírné jednotky včetně rozvědky, které jsou „energické a mají vysoký potenciál". Kromě toho se ve zprávě uvádí, že obě země mají potenciál k vyhledávání družic předpokládaného protivníka ve vesmíru. „Tyto země také vyvíjejí možnosti pro rušení a operace v kybernetickém prostoru, zaměřené energetické zbraně, obranné schopnosti v oběžné dráze a pozemní protisatelitní rakety," uvádí se v referátu.

Tvrdí se v něm také, že USA mají stejně jako dříve převahu v kosmické sféře, ale další zdokonalování možností uvedených zemí může začít „ohrožovat" americký kosmický potenciál.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.