0

Místo omluvy Polsko vyhrožuje ČR pivní válkou

Vidělo: 1233 lidí

Podle ministra zemědělství Polska Jana Krzysztofa Ardanowskiho skandál s polským hovězím zveličují země, které nestačí na polskou konkurenci v oblasti produkce potravin. Polský ministr již ve středu varoval, že jestli země bude ze strany Česka „vydírána“, může Polská republika začít s kontrolami českého piva.

„Možná právě kvůli tomu, že se nám dobře daří, je každá záminka dobrá k tomu udeřit na nás," uvedl Ardanowski v rádiu.

Podle něho jde o nespravedlivou hospodářskou soutěž.

„Je to zveličované, protože z toho má někdo užitek, protože buď jsou volby, nebo chtějí rozvíjet svoji produkci a prohrávají v konkurenci s námi, protože vyrábíme více a levněji," dodal.

Prohlášení šéfa polského rezortu zemědělství si nenechal líbit bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

„Neuvěřitelný přístup polského ministra zemědělství. Místo toho, aby se omluvil a dělal vše pro to, aby byl polský systém kontroly bezpečnosti potravin funkční, vyhrožuje Česku pivní válkou. To důvěře v polský systém nepomůže…" napsal Prouza na Twitteru.

Ministr zemědělství Miroslav Toman včera v reakci na nález masa se salmonelou oznámil, že v rámci mimořádných opatření začne všechno maso z Polska procházet kontrolami. O zákazu dovozu z Polska zatím však nejde.

Polskem otřásá skandál na jatkách. Investigativní novináři z relace Superwizjera televize TVN24 totiž natočili šokující video. Na daných záběrech je k vidění, jak na jatka přivážejí dobytek, který ani nedokáže stát na vlastních nohou. Nemocná zvířata jdou na porážku a jejich maso je dále zpracováváno. Takový postup je v Polsku nelegální, reportéři však odhadují, že je v dané zemi takových jatek mnohem víc, dokonce až stovky. Podle informací, které zveřejnilo Ministerstvo zemědělství SR, se toto maso dostalo i na Slovensko. Později vyšlo najevo, že zhruba 300 kilogramů tohoto masa se dostalo i do České republiky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.