0

Trump chce pětinásobně víc peněz za rozmístění amerických vojsk v jiných zemích

Vidělo: 1418 lidí

Prezident USA Donald Trump a jeho pomocníci vymysleli novou formuli, podle které mají jiné státy platit za rozmístění amerických vojsk na svém území. Informuje o tom CNN.

Ve Washingtonu nazvali tento způsob „cena plus 50 procent“. Jiné státy mají plně uhrazovat výdaje na rozmístění vojsk USA na svém území, a pak platit ještě polovinu této částky. Může to dopadnout tak, že využití amerických vojáků bude pro spojence pět nebo šestkrát dražší.

Trump si několik let stěžoval na to, že země, ve kterých rozmísťují americké vojáky, málo platí USA. Má za to, že spojenci, na jejichž území se nacházejí americké ozbrojené síly, tím získají dodatečné hodnoty, které mají být pro USA rentabilní.

USA mají své vojenské síly ve více než 100 zemích. Největší počet vojáků mají na základnách v Japonsku, Jižní Koreji, Německu, Kataru a Spojených Arabských Emirátech.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.