0

Rakousko prosí Slovensko o pomoc

Vidělo: 1254 lidí

Rakousko požádalo Slovensko o pomoc s převozem obětí letecké havárie v Etiopii, kde zemřeli i čtyři Slováci. O tom informuje portál novinky.sk s odkazem na televizi JOJ.

Podle televize JOJ Rakousko požádalo o pomoc při převozu zesnulých v letecké katastrově Boeingu 737 MAX 8 společnosti Ethiopian Airlines. Portál informoval, že vše je zatím ve stádiu přípravy. Mělo by se jednat o tři zesnulé občany Rakouska.

„Ministerstvo vnitra (Slovenska) je pro tento transfer připraveno použít vládní speciál," cituje portál televizi JOJ.

Mluvčí slovenského ministerstva zahraničí Juraj Tomaga prohlásil, že jakmile skončí proces identifikace obětí, začne se řešit otázka jejich převozu do vlasti.

Slovenský premiér Pellegrini vyjádřil rodinám obětí svoji soustrast a nabídl vládní letadlo k převozu obětí na Slovensko.

V neděli došlo v Etiopii k pádu nového Boeingu 737 MAX 8 společnosti Ethiopian Airlines. Na jeho palubě se nacházelo více než 150 lidí. V souvislosti s havárií čínské úřady zakázaly lety tohoto typu letadel.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.