0

Washington uvalil sankce na rusko-venezuelskou banku

Vidělo: 1293 lidí

Washington přidal na sankční seznam banku Evrofinance Mosnarbank, a to kvůli kontaktu s venezuelskou státní ropnou společností PDVSA. Uvádí se to ve zprávě OFAC (Office of Foreign Assets Control), oddělení amerického ministerstva financí zodpovědného za vymáhání v oblasti sankcí.

To, že byla společnost zahrnuta na daný seznam, znamená zmrazení aktiv v jurisdikci Spojených států, stejně jako zákaz pro americké fyzické a právnické osoby obchodovat a provádět transakce s touto bankou.

Minulý týden poradce Bílého domu pro národní bezpečnost, John Bolton, varoval, že by na finanční organizace ze zahraničí mohly být uvaleny sankce kvůli podpoře „nelegálních transakcí ve prospěch Nicolase Madura“.

Dne 28. ledna Spojené státy oznámily, že zavádí sankce proti venezuelské státní energetické společnosti Petroleos de Venezuela, která je také známá jako PDVSA. V souvislosti s tím byla aktiva společnosti ve výši sedmi miliard dolarů zmrazena, a také byly zakázány transakce s bankou. Zároveň PDVSA v průběhu roku přijde o 11 miliard dolarů, a to kvůli ztrátám z vývozních příjmů.

Otevření pobočky PDVSA v Moskvě by se mělo uskutečnit do dvou měsíců, prozradil Sputniku velvyslanec Venezuely v Moskvě Carlos Rafael Faria Tortosa.

Podle jeho slov by se mělo zasedání mezivládní komise konat ve dnech 4.–5. dubna. Komise se přitom zúčastní několik ministrů, včetně spolupředsedy ministra průmyslu Tarecka El-Aissamiho.

Banka Evrofinance Mosnarbank podle hodnocení obsadila ke dni 1. ledna 2019 celkem 81. místo v ruském bankovním systému s majetkem 71,2 miliardy rublů.

Podle nejnovějších údajů centrální banky ze dne 6. dubna 2018 má venezuelské ministerstvo hospodářství, financí a státních bank (prostřednictvím Fondu národního rozvoje Fonden) téměř 50 % akcií banky. Balíčky v hodnotě 25 % byly kontrolovány společností Gazprombank a bankou VTB.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.