0

Média sdělila podrobnosti zprávy pilota letadla Boeing 737 MAX, které se zřítilo v Etiopii

Vidělo: 1271 lidí

Pilot letounu Boeing 737 MAX, který se zřítil v Etiopii, před havárií informoval o problémech s kontrolou letu a chtěl se vrátit zpátky na letiště. Nenahlásil ale žádné další technické poruchy během letu. V rozhovoru pro Wall Street Journal to prohlásil Tewolde Gebremariam, výkonný ředitel společnosti Ethiopian Airlines.

V Etiopii v blízkosti Bishofu 10. března ráno havarovalo  letadlo Ethiopian Airlines Boeing 737 MAX 8 se 157 lidmi, včetně osmi členů posádky. Havárii nikdo nepřežil.

Gebremariam prohlásil, že vyslechl poslední jednání posádky letounu s pozemními službami. Pilot nahlásil vzniklé problémy s řízením letadla a pak požádal o návrat na letiště. O žádné „vnější“ poruše, například srážce s ptákem, nehovořil.

Výkonný ředitel Ethiopian Airlines dodal, že černou skříňku odvezou pro expertizu do Evropy, ale zatím není známo do jaké země, mezi variantami je Velká Británie, Německo a Francie.

Dříve agentura Associated Press s odkazem na svědky napsala, že z ocasu letadla se před havárií kouřilo.

Kvůli katastrofě více než dvacet leteckých společností po celém světě a také několik zemí odmítlo používat letadla tohoto modelu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.