0

Maduro označil havárii elektrických sítí ve Venezuele za teroristický útok ze strany USA

Vidělo: 1258 lidí

V pátek venezuelský prezident Nicolás Maduro označil havárii elektrických sítí v zemi za teroristický útok ze strany Spojených statů. Šlo o největší kybernetický útok, jaký tato planeta Země poznala, prohlásil.

„Kybernetický útok na venezuelský elektrický systém byl teroristickým činem ze strany americké vlády proti lidu Venezuely. A venezuelský lid tento teroristický útok vlády Donalda Trumpa odrazil a nyní má v plánu jít dál,“ prohlásil Maduro, jehož projev vysílala stanice Periscope.

Podle jeho slov za tímto útokem stál poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton. Samotný útok měl být přitom realizován z Houstonu a Chicaga.

„Šlo o největší kybernetický útok, jaký tato planeta Země poznala,“ podotkl Maduro.

Ve Venezuele došlo dne 7. března k energetickému kolapsu, a to kvůli havárii v největší vodní elektrárně Guri. Národní korporace elektrické energie (Corpoelec) označila incident za sabotáž a za jednu z epizod energetické války proti Venezuele. Venezuelský ministr pro komunikace a informace Jorge Rodríguez ve středu oznámil, že dodávky elektrické energie byly v zemi po blackoutu již zcela obnoveny.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.