0

Brazilský prezident vyzval ke skoncování s komunismem

Vidělo: 1320 lidí

Brazilský prezident Jair Bolsonaro během své první oficiální návštěvy Washingtonu vyzval ke skoncování s komunismem. Prezident se zúčastnil večeře spolu s představiteli amerických konzervátorů, informuje agentura Bloomberg.

„Vždy jsem snil o očištění Brazílie od levicových názorů. Ale dříve než začneme, musíme rozebrat a zrušit hodně věcí. Jsem šťastný, že jsem zlomovým bodem,“ prohlásil Bolsonaro.

Na konci večeře Bolsonaro řekl, že chce, aby se jeho země stala velkou, stejně jako to pro Ameriku chce prezident Donald Trump. Oba prezidenti se mají setkat v Bílém domě 19. března.

Agentura Bloomberg uvádí, že brazilský lídr, který se podle médií nestydí podporovat Trumpa, využil své cesty do Washingtonu, aby ukázal oddanost Brazílie americkému prezidentovi. Uvádí se také, že toto chování je odkloněním od tradičního diplomatického směru Brazílie.

Krajně pravicový politik Bolsonaro byl zvolen za prezidenta Brazílie 28. října 2018. Je zastáncem vojenské diktatury a trestu smrti. Je znám pravicovými názory, skandálními a urážlivými výroky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.