0

Erdogan pojmenoval viníka ekonomické krize v Turecku

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obvinil západní státy, hlavě Spojené státy, z vyprovokování ekonomické krize v Turecké republice v roce 2018.

„Manipulací na tureckém měnovém trhu v srpnu 2018 řada západních států, především USA, se pokoušela činit nátlak na Ankaru,“ řekl Erdogan během setkání se zástupci síťových medií ve čtvrtek v Ankaře. Jeho slova cituje agentura Anadolu.

Turecká lira v loňském roce opakovaně dosahovala historických minim vůči dolaru a euru, proti těmto měnám oslabila o více než 30 %. Situace se zhoršila poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že povolil zdvojnásobení cla na hliník (na 20 %) a ocel z Turecka (na 50 %). V rámci odvetných opatření Ankara prudce zvýšila cla na 22 druhů amerického zboží, včetně tabáku, alkoholu, automobilů, kosmetických výrobků, rýže a ovoce v celkové výši 533 milionů dolarů ročních dodávek.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.