0

V Praze byli zadrženi dva údajní teroristé

V hlavním městě Česka byli ve středu zadrženi dva údajní teroristé. Informuje portál tn.nova.cz s odvoláním na agentury APA a DPA, které obdržely informace od rakouského ministra vnitra Hereberta Kickla. Uvádí se, že údajní teroristé společně s Iráčanem podezřelým z útoků na vlaky v Německu tvořili společnou buňku. Iráčan byl v pondělí ve Vídni zadřen. Zdroj informace ministra Kickla dosud není znám.

Česká policie na Twitteru informovala, že zadržela dva cizince na letišti Václava Havla krátce po příletu do ČR, a poté byli umístěni do policejní vazby.

Tn.nova.cz informuje, že podle generálního státního zastupitelství Německa Iráčan, zadržený rakouskou policií, sympatizoval s Islámským státem (IS)*. Lidé ve vlacích, které byly jeho cílem, nezemřeli pouze kvůli technické chybě, uvedla prokuratura Rakouska.

Iráčan je rovněž podezřelý z pokusu o jiné útoky. Loni v říjnu ve městě Allersberg (Bavorsko, Německo) spolu s několika dalšími osobami natáhl ocelové lano mezi sloupy trakčního vedení nad kolejemi vysokorychlostních vlaků na trase Mnichov-Norimberk. Výsledkem byla jen hmotná škoda. Loni v prosinci byla také odhalena poškození trakčního vedení u kolejí mezi nádražími Karlshorst a Wuhlheide v Berlíně.

Iráčan čelí několika obviněním, z pokusu o vraždu s teroristickým motivem, z těžkého poškození věci s teroristickým motivem a z členství v teroristické organizaci. Podle rakouské prokuratury zadržený vinu uznává, ale odmítá teroristický motiv.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.