0

Donald Trump zasadí Fordu ještě jednu ránu

Vidělo: 1308 lidí

Politické demarše Donalda Trumpa mohou uškodit také společnosti Ford, která již v létě opustí ruský trh.

Televize CNN informuje, že jde o plány amerického prezidenta ohledně uzavření hranice USA s Mexikem. Připomeneme, že minulý týden pohrozil Trump tímto krokem, nezastaví-li úřady sousedního státu nelegální migraci. Americké úřady také v polovině února vyhlásily mimořádný stav za účelem rychlého shromáždění prostředků na výstavbu zdi na americko-mexické hranici.

Bude-li tato hranice skutečně zavřena, což americká média považují za velmi pravděpodobné, vznikne v továrnách Fordu nedostatek náhradních dílů.

Jde o to, že 16 % součástek pro auta značky Ford, která vyrábějí na území USA, přichází z mexických podniků. V případě zavření hranice, komentují odborníci CNN, se běžící pásy amerických továren Ford mohou zastavit za týden.

Víc než to, četné náhradní díly z Mexika prostě nemají analogy v Severní Americe. Zejména, ani banální dráty, 70 % kterých se používá v autech Ford americké výroby.

Některá americká média dala dříve na srozuměnou, že oznámené zavření tří továren Ford v Rusku mělo rovněž politické příčiny.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.