0

Evropská komise obvinila BMW, Daimler a VW z kartelové dohody

Vidělo: 1265 lidí

Evropská komise obvinila tři největší výrobce automobilů (BMW, Daimler a VW) z kartelové dohody, která brání vývoji technologie čištění výfukových plynů automobilů na evropském trhu. Je to uvedeno v dnešním prohlášení EK.

„Evropská komise zaslala společnostem BMW, Daimler a VW předběžný posudek, že od roku 2006 do roku 2014 spolupracovaly na omezení hospodářské soutěže ve vývoji technologií čištění benzínových a naftových motorů,“ píše se v dokumentu.

„Společnosti mohou spolupracovat různými způsoby, aby zlepšily své produkty. Evropské předpisy pro hospodářskou soutěž jim však neumožňují spolupracovat se zpětným cílem. BMW, Daimler a VW tyto normy pravděpodobně porušily,“ řekla v této souvislosti evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

Evropská komise nyní bude čekat na reakci. Konečnou míru viny však bude určovat antimonopolní vyšetřování, které v současné době probíhá. Evropská komise dosud neoznačila lhůtu pro její dokončení.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.