0

Assange obviňují ze spiknutí s Chelsea Manningovou za účelem hacknutí počítačů

Vidělo: 1299 lidí

USA Assange obviňují ze „spiknutí s cílem pronikání do počítačů“, hrozí mu až 5 let vězení, informovalo americké ministerstvo spravedlnosti.

Dříve britská policie potvrdila, že zadržela Juliana Assange na žádost USA o extradici kvůli zveřejnění tajných dokumentů země.

Ministerstvo spravedlnosti USA zveřejnilo obvinění proti zakladateli portálu WikiLeaks Julianu Assange. Obviňují ho ze spiknutí s Chelsea Manningovou s cílem proniknout do počítačů a odcizit tajné dokumenty.

V USA mu hrozí pětileté vězení, pokud bude uznán vinným.


Americká prokuratura se domnívá, že Manningová, která byla analytikem rozvědky v roce 2010, poskytla Assange část hesla, které bylo uloženo na počítačích amerického ministerstva obrany. V prohlášení ministerstva spravedlnosti se uvádělo, že po získání archivu s tajnými kabely a vojenskými protokoly od Manningové, Assange naléhal, aby bývala analytička získala ještě více informací.

​Assange prohlásil, že se necítí vinen z pokusu vzdorovat zadržení

Julian Assange u soudu, který následoval po jeho zadržení, prohlásil, že se necítí vinen z pokusu vzdorovat zadržení. Zakladatel WikiLeaks byl zadržen britskou policií. USA požadují jeho vydání.

Assange byl nakonec odsouzen za porušení podmínek propuštění na kauci. Příští jednání o jeho případu se bude konat 2. května, do té doby zůstane ve vazbě.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.