0

Chytili migranty! Cestovali schovaní v Mercedesu

Vidělo: 1298 lidí

Policie dnes zveřejnila zprávu o tom, že na území ČR bylo zastaveno vozidlo, ve kterém se skrývali migranti. Vozidlo bylo zadrženo na dálnici D1.

Mluvčí Policejního prezidia ČR Jozef Bocán popsal ve zprávě na oficiálních stránkách Policie ČR, k čemu na dálnici došlo.

„Dnes v 9 hodin ráno zastavili policisté z mobilní jednotky Ředitelství služby cizinecké policie na 162. km dálnice D1 dodávku Mercedes s poznávací značkou Velké Británie, ve které se za falešnou přepážkou tísnilo 13 běženců, z toho 3 děti, přibližně ve věku čtyř let a 10 dospělých,“ napsal ve zprávě na stránkách Policie ČR.

Dodal také, že místním orgánům pomohli policisté ze sousedních zemí, kteří také vozidlo monitorovali.

„Vozidlo jsme vytipovali na základě poznatků Ředitelství služby cizinecké policie a dobré mezinárodní policejní spolupráce s okolními státy (Německo, Slovensko a Maďarsko). Na základě těchto poznatků jsme dodávku monitorovali s podezřením, že by mohla sloužit k nelegálnímu převozu osob přes státní hranice ČR, což se po jejím zastavení a důsledné kontrole potvrdilo,“ dodal.

Ve zprávě je také uvedeno že cizinci budou převezeni k prvotním úkonům na Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, na odbor cizinecké policie, kde se rozhodne o jejich dalším osudu. Řidič vozidla litevské státní příslušnosti je nyní podezřelý z převaděčství.

Počet cizinců odhalených v loňském roce v souvislosti s tranzitní nelegální migrací byl 191, v letošním roce to do včerejšího dne bylo celkem 73 osob.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.