0

Japonský odborník prozradil, kdy umělá inteligence překoná lidi

Vidělo: 1292 lidí

Umělá inteligence díky nynější rychlosti rozvoje vědy bude moct překonat lidi v některých schopnostech. Kdy to bude, prozradil vedoucí výboru pro vývoj japonského robota Parlo s umělou inteligencí společnosti FujiSoft Incorporated Naoki Sugimoto.

„Myslím, že když umělá inteligence překoná člověka, dostane jeho rozum do té míry, že bude možné si ho splést s člověkem, nebude to už umělá inteligence, ani robot, ale nový člověk. Tento čas přijde, ale ne brzy,“ poznamenal odborník.

„Ale nemyslím si, že v nejbližší době vznikne taková umělá inteligence, která nahradí člověka, která se stane člověkem. Ten čas přijde za 50-100 let,“ dodal.

Naoki Sugimoto si je jistý, že dnes není důvod, abychom se toho báli, ovšem vyzývá brát tuto možnost vážně. Zdůraznil, že nepokládá rozvoj umělé inteligence za nebezpečné.

Expert se domnívá, že lidstvo už nejednou prožilo vliv progresu na svůj život, proto v tomto smyslu podle Naoki Sugimoto umělá inteligence je jenom novým krokem progresu.

„Vždyť dodnes progres měnil život člověka. Do vzniku počítačů všichni psali rukama. Když vznikly počítače, mnohé věci se začaly dělat automaticky. Myslím, že i teď to tak bude. Robot bude plnit práci člověka, ale objeví se nové oblasti, kde člověk bude zapotřebí a bude moct pracovat. Změní se odvětví použití,“ podtrhl japonský expert.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.