0

Na ISS došlo k uniku metanu

Vidělo: 1312 lidí

Z vnější strany amerického segmentu Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) došlo k uniku několika desítek kilogramů tekutého metanu. Příčinou je porucha experimentálního zařízení.

Jak uvedl zdroj, k incidentu na ISS došlo po poruše zařízení RPM-3, které bylo vytvořené v NASA a dopraveno na stanici v prosinci 2018 lodí Dragon. Pomocí manipulátoru bylo instalováno na vnější platformě. Podle informací je RPM-3 určeno na cvičení ve vesmíru procesu dotankování tekutým metanem a jeho zachování během šesti měsíců bez úniků. Uvnitř zařízení se nacházejí dvě nádoby – prázdná a plná s 42 kilogramy tekutého metanu. Úniku mělo zabránit kryogenní (s velmi nízkou teplotou) ochlazující zařízení.

„Nedávno v zařízení PRM-3 došlo k poruše elektroniky, což způsobilo zastavení práce kryogenního ochlazující zařízení. V důsledku toho se přestala udržovat v potřebném rozpětí teplota tekutého metanu v nádobě. Včera došlo k úniku několika desítek kilogramů metanu,“ informoval zdroj z raketové a vesmírné sféry.

Dnes se na palubě ISS nachází posádka dvou Rusů, tří Američanů a Kanaďana.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.