0

Média oznámila možnou příčinu požáru v pařížské katedrále Notre-Dame

Vidělo: 1245 lidí

Specialisté z kriminální policie Francie považují problém s elektřinou za jednu z pravděpodobných příčin požáru v katedrále Notre-Dame v Paříži, uvádí deník Parisien.

Noviny uvádí, že požár vypukl ve špičce věže katedrály, tato věž se nakonec v pondělí večer zřítila. Podle publikace se ohnisko požáru nacházelo u dřevěné konstrukce na střeše katedrály.

Obrovský požár katedrály Notre-Dame v Paříži vypukl v pondělí večer. Věž katedrály se zhroutila, nosná konstrukce byla taktéž v plamenech. Podle hasičů základy Notre-Dame a hlavní umělecká díla, stejně jako uchované relikvie v katedrále, zůstaly neporušené. Podle francouzských médií může být mimořádná událost spojena s restaurátorskými pracemi.

Francouzské státní zastupitelství zahájilo vyšetřování kvůli neúmyslně vzniklé škodě způsobené požárem. Jak uvedl státní zastupitel republiky, požár v katedrále nebyl úmyslný, prvotní verze vychází z náhodného vzplanutí. Svou pomoc při obnově katedrály a získávání finančních prostředků na její rekonstrukci nabídly mezinárodní organizace a velké společnosti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.