0

Zelenskyj vyhrál prezidentské volby na Ukrajině, získal 73 %

Vidělo: 1341 lidí

Kandidát na prezidenta Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyhrává ve druhém kole voleb. Podle údajů exit poll získal 73 % hlasů.

„Zelenskyj - 73,2 % hlasů, Porošenko - 25,3 %, uvedla na brífinku Irina Bekeškina, ředitelka Nadace demokratických iniciativ Ilka Kucheriva.

Druhé kolo se konalo v neděli. Zúčastnili se ho současný prezident Petro Porošenko a lídr prvního kola Volodymyr Zelenskyj.

Podrobnější zprávy ukazují, že na západní Ukrajině získal Zelenskyj zhruba 56,4 % hlasů, zatímco ve východních částech země obdržel zhruba 88 % hlasů. Jeho soupeř obdržel 43,6 % a 12 %. Centrální a jižní části země také podpořily Zelenského, získal zde 72.3 % a 86 % hlasů.

Ministerstvo vnitra a Centrální volební komise Ukrajiny uvedly, že dosud nezaznamenaly žádné vážné porušení, které by mohlo ovlivnit výsledky hlasování. Zároveň do 19.00 hodin policie obdržela 1 167 zpráv o nesrovnalostech ve volbách a bylo zahájeno 15 trestních řízení.

Zelenskyj okomentoval tyto informace a slíbil, že „nezradí Ukrajince“. Jeho oponent uvedl při oslovení svých příznivců, že „by se nikdy neměl vzdát“. Porošenko připustil porážku, ale slíbil, že zůstane v politice. Uvedl také, že Volodymyru Zelenskému zavolá a blahopřeje mu k vítězství v prezidentských volbách.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.