0

Maduro oznámil úplnou kontrolu nad Venezuelou

Vidělo: 1297 lidí

Venezuelský prezident Nicolás Maduro prohlásil, že jeho vláda zcela kontroluje zemi. Jednání opozice a jejího vůdce Juana Guaidóa označil za klauniádu.

„Máme plnou kontrolu vlády, správy ozbrojených bolívarovských sil, kontrolu nad územím státu. Já jako ústavní prezident řídím národní vztahy, mezinárodní vztahy, řídím státní agendu, plním všechny své povinnosti," řekl v pořadu státní televize.

Maduro prohlásil, že jeho vláda bude i nadále vládnout zemi „s ústavou v ruce, v míru, demokraticky, společně s lidem“. „A ten neúspěšný pokus o státní převrat se zapíše do dějin jako komedie. Nejdříve vypadá příběh jako tragédie a pak se opakuje jako komedie. 11. dubna 2002 jsme tu měli tragédii v paláci Miraflores (pokus o svržení Huga Cháveze - red.), a teď se to od 23. ledna opakuje jako komedie,“ řekl prezident.

Pokus o příchod opozice k moci v osobě předsedy Národního shromáždění Juana Guaidóa nazval Maduro „třemi měsíci klauniády severoamerického imperialismu, který se snaží napadnout moc ve Venezuele“. „Tři měsíce vítězství bolívarovské revoluce, lidové moci, občansko-vojenského svazu, tři měsíce míru a práce,“ zdůraznil.

Pokus o státní převrat ve Venezuele

Masové akce ve Venezuele byly zahájeny 21. ledna. Na vlně protestů se Guaidó prohlásil za dočasného prezidenta na období činnosti prozatímní vlády. USA a řada dalších zemí ho uznaly. Maduro ho nazval „loutkou USA”. Rusko, Čína a řada dalších zemí podpořily Madura jako zákonného prezidenta Venezuely.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.