0

Pellegrini se setká s Trumpem ve Washingtonu. O čem budou jednat?

Vidělo: 1319 lidí

Slovenský premiér Peter Pellegrini příští týden odcestuje do Spojených států. V pátek 3. května ho v Bílém domě přijme americký prezident Donald Trump. Agentuře TASR to potvrdila premiérova mluvčí Patrícia Macíková.

Podle mluvčí hlavním tématem bude obranná a ekonomická spolupráce.

„Partneři posoudí celé spektrum otázek s důrazem na ekonomickou a obrannou spolupráci. Spojené státy jsou pro slovenské exportéry desátým nejdůležitějším trhem. Americké společnosti patří mezi nejvýznamnější investory na Slovensku a zaměstnávají 23 tisíc pracovníků. Slovenské inovační a technologické firmy začínají úspěšně expandovat v USA,“ řekla Macíková.

Pellegrini a Trump budou mimo jiné mluvit o modernizaci slovenské armády a zvyšování výdajů na obranu v souladu se závazky vyplývající ze členství Slovenska v NATO.

Naposledy se státní návštěva Spojených států na nejvyšší úrovni uskutečnila v roce 2013. Tehdy americký prezident Barack Obama přivítal premiéra Roberta Fica.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.