0

Juncker označil za problém EU skutečnost, že Evropané ztratili „kolektivní libido“

Vidělo: 1360 lidí

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker označil za hlavní problém EU to, že Evropané ztratili „kolektivní libido“. To podle něj ovlivňuje důvěru k institucím EU a výměnu politických priorit.

„Hlavní problém Evropanů spočívá v něčem jiném: přestali jsme jeden druhého milovat. Ztratili jsme kolektivní libido,“ citovala v pátek Junckerova slova elektronická verze evropských novin Politico.

Šéf výkonného orgánu EU nespojuje růst popularity nesystémových stran v členských zemích společenství s nespokojeností s institucemi EU. „Lidé, kteří volí krajní pravici, mají problémy s národní vládou a politickým systémem ve vlastní zemi,“ myslí si Juncker.

Podle odborníků EU se mezi Evropany značně snížila míra důvěry ve společenství a v jeho instituce. Zároveň prudce vzrostla i aktivita politických sil, které vychází z nacionalistických a antiglobalistických pozic.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.