0

V EU odmítli „jakákoli ultimáta“ po prohlášeních Íránu o Společném komplexním plánu

Vidělo: 1325 lidí

Evropská unie, Francie, SRN a Velká Británie prohlásily, že odmítají jakákoli ultimáta poté, co íránský prezident Hasan Rúhání sdělil, že poskytne evropským státům 60 dní na jednání o změně části závazků v rámci Společného komplexního akčního plánu.

„Odmítáme jakákoli ultimáta, a budeme hodnotit dodržování (bodů) Íránem podle jeho aktivit v rámci Akčního plánu a Smlouvy o nešíření jaderných zbraní,“ je uvedeno ve společném prohlášení ministrů zahraničí a šéfky evropské diplomacie Federiky Mogheriniové.

Írán oznámil 8. května, v den výročí vystoupení USA z jaderné dohody, že zastaví plnění řady bodů Akčního plánu pro íránský jaderný program, v části o zásobách obohaceného uranu a těžké vody. Teherán prohlásil, že nepovažuje za zavázané dodržovat omezení plánu.

Íránský prezident Hasan Rúhání také prohlásil, že poskytne evropským státům 60 dní na jednání. Příslušná zpráva byla zaslána Velké Británii, Francii, Německu, Číně a Rusku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.