0

Německo se kvůli Americe stalo „problémovým žákem“

Vidělo: 1332 lidí

Německo se podle předpovědi Eurokomise nečekaně dostalo do skupiny zemí EU s nejnižšími ukazateli ekonomického růstu, píše Die Welt. V článku je uvedeno, že německá ekonomika byla vážně poškozena protekcionistickými akcemi Donalda Trumpa, a dalšími činnostmi.

Když eurokomisař pro ekonomku a finance Pierre Moskovisi zveřejňuje ekonomické ukazatele, Německo obvykle vypadá jako „vzorný žák“, píše Die Welt. Avšak v jeho poslední zprávě se SRN stala znovu nečekaně jednou z problémových zemí. Německo se, podle prognózy, má spolu s Itálií stát jednou ze dvou zemí EU s ekonomickým nárůstem pod 1 % HDP.

Die Welt zdůrazňuje, že německé údaje vypadají zvlášť nevýhodně na pozadí pozitivních prognóz pro jiné státy EU: očekávaný ekonomický nárůst v Polsku má například činit 4,2 %.

Ale ještě na podzim 2018 předpovídali Německu růst HDP ve výši 1,7 %, takže je jasné, že se tu projevil pokus Donalda Trumpa o útok na ekonomické pozice SRN, domnívají se noviny.

Podle názoru Moskovisiho, hlavní příčinou snížení předpovědí byly poruchy v mezinárodním obchodu způsobené protekcionistickými opatřeními amerického prezidenta. Projevila se zejména na automobilovém průmyslu, což zvlášť silně zasáhlo Německo a Itálii. Dalšími příčinami nízkých prognóz byl brexit a růst mezinárodního napětí, poznamenal Moskovisi.

Noviny připomínají, že Trump pohrozil nedávno dodatečným clem na čínské zboží, což nejspíš vyvolá odvetná opatření Pekingu. Tato opatření se zase dotknou německých výrobců aut. V květnu má Trump také přijmout rozhodnutí o clech na evropská auta.

Moskovisi také poznamenal, že se na automobilovém průmyslu negativně projevily některé aktivity Bruselu, zejména ekologická nařízení EU.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.