0

Francouzský ministr zahraničních věcí hovořil o hrozbě vzniku mezinárodní anarchie

Vidělo: 1258 lidí

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian má za to, že výzvy ke konfrontaci států mohou způsobit mezinárodní anarchii.

„Jsou lidé, kteří zastávají názor, že se vztahy mezi státy nemají zakládat na spolupráci, ale na konfrontaci. Riskujeme vznik jistého druhu mezinárodní anarchie,“ řekl ministr v rozsáhlém interview pro noviny Le Parisien.

Vyzdvihl rovněž dva další závažné jevy, které ovlivňují mezinárodní bezpečnost.

Le Drian uvedl, že se „hlavní principy a základy mezinárodního dění dnes  rozbíjejí na úlomky…, že se nerespektují instituce, smlouvy, předcházející sliby a hranice”. Vinu za to nese podle jeho mínění Donald Trump, avšak „Čína a Rusko mohou také hrát úlohu v těchto porušeních rovnováhy“.

Prohlásil rovněž, že se dnes rozvíjejí druhy „hypernásilí, a to pokračující terorismus”.

Le Drian vyslovil přání, aby všechny strany dodržovaly Společný komplexní akční plán pro íránský jaderný program, a zdůraznil, že „se to týká především Íránu,“ ale „USA rovněž nesou za to odpovědnost“.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.