0

Čína se odmítá vzdát vnějšímu tlaku uprostřed obchodní války s USA a zavádí cla

Vidělo: 1297 lidí

Minulý týden jednání mezi USA a Čínou nevedlo k žádným výsledkům, přičemž Washington následně zavedl nová cla na čínské zboží. Peking slíbil, že odveta proti rozhodnutí Washingtonu uvalit 25 procentní sazby na čínské zboží v hodnotě 200 miliard dolarů přijde.

Čínské ministerstvo zahraničí dříve uvedlo, že Peking nepodlehne vnějšímu tlaku uprostřed obchodní války se Spojenými státy.

Čína se nikdy nevzdá vnějšímu tlaku. Máme sebejistotu a schopnost chránit naše zákonná a legitimní práva," řekl mluvčí ministerstva zahraničí Číny Geng Shuang.

Když byl vyzván, aby se vyjádřil k hrozbě Washingtonu zavést tarify na všechny čínské dovozy, i přes probíhající jednání o uzavření obchodní dohody. 

Později Ministerstvo financí ČLR oznámilo, že Čína 1. června zavede cla na export z USA na různé druhy zboží ve výši 25 %, 20 % a 10 % o celkovém objemu 60 miliard dolarů

Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa by měl Peking s USA uzavřít dohodu, protože pro Čínu by mohlo být mnohem horší, kdyby dohoda byla znovu vyjednána během druhého prezidentského období.

Obchodní spor mezi oběma zeměmi se již více než rok stupňuje, protože jak Čína, tak USA opakovaně zavedly cla a odvetná opatření v hodnotě miliard dolarů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.