0

Dobře, ale může být lépe. Česká ekonomika letos vykazuje růst o 2,5 %

Vidělo: 1266 lidí

Podle zprávy mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v České republice, ekonomika země letos vykáže růst o 2,5 %. Tento ukazatel je o 0,4 % menší než v loňském roce a ten, který se očekával v jarním výhledu MMF World Economic Outlook. Informuje o tom portál Aktualně.cz.

Podle šéfa české mise MMF Alasdaira Scotta ekonomika ČR pokračuje v silném růstu, vykazuje nejnižší úroveň nezaměstnanosti v EU a růst mezd. Zpráva MMF také upozorňuje na stabilitu českého bankovního systému a jeho dostatečné kapitálové vybavení.

Pro udržení růstu mise MMF však navrhuje zachovávat vysokou zaměstnanost a růst produktivity s ohledem na demografické reálie. Prosazování investic, výstavby infrastruktury, vědy a zvláště výzkumu, jako i jasná a koordinovaná politika v oblasti hospodářství celkem jsou nutné pro zlepšení kvality života v České republice, uvádí se ve zprávě.

Odhady české mise MMF ohledně letošního růstu české ekonomiky se shodují s květnovou prognózou České národní banky (2,5 %) a jsou o 0,1 % nižší, než dubnové odhady ministerstva financí země. V příštím roce ČNB očekává růst české ekonomiky o 2,8 %, na finančním rezortu si však myslí, že ukazatele zůstanou na úrovni 2,4 %.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.